skip to Main Content

AKTUALIJOS

Klausos sutrikimai – ką reikėtų žinoti

Daugiau nei 5% Pasaulio gyventojų kenčia nuo klausos sutrikimo.

Visais gyvenimo tarpsniais bendravimas ir gera klausos sveikata mus sieja vienus su kitais, savo bendruomenėmis ir pasauliu.

Klausos sutrikimas apsunkina bendravimą, sumažina socialinį įsitraukimą. Egzistuoja stiprus ryšys tarp klausos sutrikimo ir depresijos suaugusiems. Klausos sutrikimas yra dažniausias išmatuojamas demencijos išsivystymo rizikos veiksnys suaugusiems

Svarbu atpažinti ankstyvus klausos sutrikimo požymius. Registruokitės klausos patikrinimui.

Jūsų klausa gali būti sutrikusi jeigu:

 • Jūs dažnai prašote pašnekovo pakartoti;
 • Jūs garsinate kompiuterį, televizorių ar radiją;
 • Jums sunku susikalbėti triukšmingoje aplinkoje;
 • Jums sunku suprasti pašnekovą telefoninio pokalbio metu;
 • Jūs girdite ūžesį ausyse;
 • Jūs silpnai girdite tam tikrus garsus: pvz. telefono ar žadintuvo skambutį;
 • Žmonės jums sako, kad jus garsiai kalbate.

Aš nesu tikras dėl savo klausos. Ką daryti? Pasitikrinkite klausą.

Gera klausa ir bendravimas yra svarbūs artimam ryšiui, o ryšys niekada nebuvo toks svarbus, kaip dabar. Laikykite artimuosius šalia, saugokite ausis.

Aktualu vaikams

Klausos sutrikimas vaikui sutrikdo jo intelekto, emocinę ir socialinę raidą. Svarbu kuo anksčiau diagnozuoti vaikų klausos sutrikimą.

Visiems naujagimiams gimdymo namuose atliekama klausos patikra. Jeigu jūsų kūdikiui klausos patikros rezultatai buvo geri, bet yra rizikos veiksnių arba jūs įtariate, kad klausa gali būti sutrikusi, patikrinkite kūdikio klausą.

Kūdikiui turėtumėte patikrinti klausą, jei jis:

 • Nereaguoja į netikėtus garsius garsus;
 • Nesuka galvos balso/garso kryptimi 6 mėn. amžiuje;
 • Nemėgina imituoti garsų;
 • Nesupranta paprastų prašymų 12 mėnesių amžiuje.

Rekomenduojama patikrinti vyresnio nei 1 m. mažylio klausą, jei jis:

 • Nereaguoja į garsus ar į vardą ir negali nustatyti, iš kur sklinda garsas;
 • Nesupranta paprastų prašymų;
 • Neimituoja kalbos ir nenaudoja paprastų žodžių pažįstamiems žmonėms ir daiktams įvardinti;
 • Žiūri televizorių arba klausosi muzikos neįprastai dideliu garsu;
 • Vaiko kalbos įgūdžiai atsilieka nuo bendraamžių.
 • Mokyklinio amžiaus vaikui rekomenduojama patikrinti klausą, jei jis:
 • Turi vėluojančią ar neaiškią kalbą;
 • Skundžiasi, kad negirdi mokytojo;
 • Kalba per garsiai;
 • Žiūri televizorių arba klausosi muzikos neįprastai dideliu garsu;
 • Jam sunku sekti nurodymus;
 • Skundžiasi ūžėsiu ausyse.

_________________________________________________________________________________________________________________________________

Kūdikių klausos patikra

Kodėl kūdikiams taip svarbu anksti atlikti klausos patikrą?
Vaikai mokosi kalbos nuo pat gimimo. Tam būtina gera klausa. Jei vaikas turi klausos sutrikimą̨ ir laiku negauna tinkamos pagalbos, jis turės sunkumų formuojantis jo kalbos ir bendravimo įgūdžiams. Kartais tėvai klysta galvodami, kad gali puikiai atskirti, ar jų vaikas girdi, ar ne. Kūdikiai gali reaguoti į stiprius garsus išsigąsdami ar pasukdami galvą, tačiau tai nereiškia, jog jie turi pakankamą klausą. Kai kurie klausos negalią turintys kūdikiai gali girdėti vienus garsus, tačiau jų klausa gali būti nepakankama norint išgirsti aplinkinių kalbą ir pačiam jos mokytis. Todėl rekomenduojama aptikti klausos negalią ir suteikti kūdikiui pagalbą iki jam sukaks 6 mėnesiai.

Kaip yra atliekama naujagimių ir kūdikių̨ klausos patikra?
Naujagimių klausos patikrai yra taikomas otoakustinės emisijos tyrimas. Jis išmatuoja atsakus į pateiktą garsą, kurie susiformuoja vidinėje ausyje. Nedidelis daviklis, įdėtas į ausies landą, pateikia garsinius spragtukus, o paskui išmatuoja vidinės ausies skleidžiamą aidą, kuris kyla joje, išgirdus garsą. Šis tyrimas yra greitas, visiškai neskausmingas, bet jam reikia visiškos tylos. Dėl šios priežasties jį rekomenduojama atlikti kūdikiui miegant. Jei atliekant klausos patikrą registruojamas abiejų ausų atsakas į garsą, tai yra gaunamas teigiamas klausos patikros rezultatas, ir nėra jokių neprigirdėjimo rizikos veiksnių – tolesnio klausos ištyrimo neprireikia.

Svarbu žinoti, kad teigiamas otoakustinės emisijos tyrimas tik informuoja, ar vaikutis šiuo metu girdi, bet tai negarantuoja, kad ateityje vaikutis neturės klausos problemų. Daliai vaikų klausa sutrinka vėliau – per kelis pirmus metus. Jei vaikui įtariate klausos sutrikimą, rekomenduojama atvykti pas gydytoją otorinolaringologą-audiologą konsultacijos.

Plačiau apie kūdikių klausos tyrimą – video pristatyme https://youtu.be/JJQRbzEmj5o

____________________________________________________________________________________________________________________________

Nosies ir nosiaryklės apžiūra fibroskopu su video sistema.

Tai nepavojinga, neskausminga, lengvai ir greitai atliekama procedūra. Šiuo metu pasaulyje tai yra auksinio standarto tyrimas vertinant nosies ir nosiaryklės patologiją vaikų amžiuje.

Nosies videofibroskopija vaikams dažniausiai atliekama, kai  įtariama adenoidu hipertrofija, nes tik šio  tyrimo metu galima tiesiogiai įvertinti adenoidų dydį,  sekretą  aplink juos, stebėti dinamiką ir geriau apspręsti operacijos indikacijas.

FIbroskopas yra minkštas ir labai plonas,  nosies ertmėje  jaučiamas tik jo prisilietimas, todėl didesniam komfortui prieš procedūrą į nosį įpurškiami nuskausminantys ir nosies gleivinę sutraukiantys vaistai. Fibroskopijos metu vaikas ramiai sėdi apžiūros kėdėje ant tėvo ar mamos kelių, plona kamera įdedama į nosies landą, apžiūrima nosies ertmę, nosiaryklę, jei reikia ir gerklos, vaizdas filmuojamas. Apžiūra trunka vos kelias minutės. Po apžiūros tėvams ir vaikui ekrane parodomi ir paaiškinami vaizdai, nustatoma diagnozė. Tyrimą galima atlikti įvairaus amžiaus vaikams.

___________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Dėl COVID-19 plitimo ir paslaugų teikimo

Atsižvelgiant į situaciją dėl COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) plitimo ir paskelbtos valstybės lygio ekstremalios situacijos Lietuvos Respublikos teritorijoje, vaikų klinikoje keičiama paslaugų teikimo tvarka.

Dėl konkrečių paslaugų teikimo registruojamasi tik iš anksto (pas gydytojus specialistus – užpildžius gydytojo specialisto klausimyną dėl kokios priežasties reikalinga konsultacija) ir atvykstama tik patvirtinus apsilankymo laiką.

Atvykus prašome be atskiro leidimo neįeiti į klinikos patalpas, o apie atvykimą informuoti telefonu klinikos telefono numeriais.

Prašome įeiti tik su apsaugine kauke ir pirštinėmis (netaikoma vaikams iki 6 metų). Į klinikos patalpas gali įeiti tik vienas lydintis asmuo (vienas iš tėvų, senelių, globėjų ar pan.).

Įėjus į klinikos patalpas,  būtina dezinfekuoti rankas esančiu dezinfekciniu skysčiu ir toliau griežtai vykdyti visus klinikos personalo nurodymus.

Rūpinantis jūsų saugumu, klinikoje pacientai palydimi tiesiai į kabinetą, vengiant bet kokių kontaktų su kitais asmenimis.  

Konsultacijų trukmė iki 30 min.

Daugiau informacijos klinikos tel. 862040414

 

Šiuo sudėtingu laikotarpiu klinika siūlo nuotolines vaikų raidos specialistės gydytojos Rimutės Grigelionienės konsultacijas – Skype formatu ar telefonu. Nuotoliniu būdu gydytoja gali konsultuoti Jus įvairiais klausimais, susijusiais su vaiko raida bei miego, maitinimo, emocijų problemomis.

Konsultacijos trukmė – iki 1 val. Konsultacijos apmokėjimas – pagal klinikos kainoraštį per el. bankininkystę.

Jei nutarsite, jog tokia nuotolinė paslauga būtų reikalinga Jūsų šeimai, prašome dėl jos susisiekti su gydytoja tel. +37068610730, darbo dienomis nuo 9 iki 13 val. 

 

Taip pat gali būti teikiamos gydytojo dermatologo, otorinolaringologo (LOR), gastroenterologo, neurologo, alergologo, ortopedo, okulisto, pediatro, pulmonologo, kardiologo nuotolinės konsultacijos (esant būtinybei – klinikoje). 

Dėl konsultacijų galima kreiptis klinikos telefonais ar el. paštu. 

 

Daugiau informacijos dėl naujojo koronaviruso galima teirautis:

– Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 (pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju; norint pasikonsultuoti, kilus klausimų) – visą parą, visoje Lietuvoje, nemokamai;

– Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija  tel. +370 618 79984   ir   +370 616 94562 (visą parą);

– elektroniniu paštu koronavirusas@sam.lt.

Aktualiausia ir nuolat atnaujinama informacija apie koronavirusą COVID-19 skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos internetinėje svetainėje  http://sam.lrv.lt/koronavirusas

Koronaviruso karštoji linija – 1808.

 

Skiepai nuo meningokokinės infekcijos.

Bexsero yra B grupės meningokokų vakcina. Į Bexsero sudėtį įeina keturi skirtingi komponentai iš bakterijos B grupės Neisseria meningitidis paviršiaus.

Bexsero skiriamas asmenims nuo 2 mėnesių amžiaus ir padeda apsisaugoti nuo ligos, kurią sukelia bakterija B grupės Neisseria meningitidis. Šios bakterijos gali sukelti sunkias, kartais pavojų gyvybei keliančias infekcines ligas, pvz., meningitą (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimą) ar sepsį (kraujo užkrėtimą).

Vakcina veikia stimuliuodama natūralų žmogaus organizmo pasipriešinimą infekcijai. Taip apsisaugoma nuo ligos. Dėl vakcinacijos rekomenduojame konsultuotis su gydytoju.

Klinikoje konsultuoja alergologas, atliekami įvairūs alerginiai tyrimai.

Odos dūrio mėginiu nustatomas įsijautrinimas tam tikriems alergenams,  kada pasireiškia greitojo tipo alerginės reakcijos. Odos dūrio mėginio tikslas – nustatyti alerginę ligą sukėlusį alergeną. Tai paprastas, patikimas, greitas ir informatyvus tyrimas. Galima tirti alergiją maistui ir įkvėpiamiems alergenams. Odos dūrio mėginiams naudojame labai kokybiškus natūralių maisto produktų alergenus bei komercinius maisto ir įkvepiamus alergenus.

Odos lopo testai su įvairiais maisto alergenais naudojami lėtojo tipo padidėjusio jautrumo reakcijų etiologinei diagnostikai. Tai gana paprastas, bet labai informatyvus metodas nustatant lėtojo tipo alergiją maistui (kada alerginiai simptomai, suvalgius maisto alergeną, pasireiškia tik po 2-3 dienų ir vėliau). Odos lopo mėginiams naudojame labai kokybiškus ex tempore pagamintus natūralių maisto produktų alergenus. Galutinis lopo mėginių vertinimas atliekamas po 3 parų.

Bendradarbiaujame su Labdaros ir paramos fondu „Mažoji širdelė“ – organizacija, remiančia ir suburiančia šeimas, susidūrusias su vaiko širdies liga. Klinikoje kiekvieną mėnesį nemokamai bus teikiamos vaikų ligų gydytojo bei gydytojų specialistų konsultacijos Labdaros ir paramos fondo „Mažoji širdelė“ rekomenduotiems pacientams.

Klinikoje konsultuoja vaikų ligų gydytoja, vaikų ir paauglių psichoterapeutė Rimutė Grigelionienė, specializacija – vaikų elgesio ir raidos sutrikimai; parenkamas efektyviausias terapijos metodas jų gydymui, taikoma psichodinaminė psichoterapija vaikams ir paaugliams.

KITA INFORMACIJA

Gydytojo, slaugytojo konsultacijos namuose
nuo 8 val. iki 20 val. darbo dienomis, savaitgaliais ir švenčių dienomis
informacija – mob. 8620 40 414

Gydytojas dermatologas, ausų, nosies ir gerklės ligų bei akių ligų gydytojai, gydytojas echeskopuotojas konsultuoja ir suaugusius.

Back To Top