skip to Main Content

AKTUALIJOS

Kūdikių klausos patikra

Kodėl kūdikiams taip svarbu anksti atlikti klausos patikrą?
Vaikai mokosi kalbos nuo pat gimimo. Tam būtina gera klausa. Jei vaikas turi klausos sutrikimą̨ ir laiku negauna tinkamos pagalbos, jis turės sunkumų formuojantis jo kalbos ir bendravimo įgūdžiams. Kartais tėvai klysta galvodami, kad gali puikiai atskirti, ar jų vaikas girdi, ar ne. Kūdikiai gali reaguoti į stiprius garsus išsigąsdami ar pasukdami galvą, tačiau tai nereiškia, jog jie turi pakankamą klausą. Kai kurie klausos negalią turintys kūdikiai gali girdėti vienus garsus, tačiau jų klausa gali būti nepakankama norint išgirsti aplinkinių kalbą ir pačiam jos mokytis. Todėl rekomenduojama aptikti klausos negalią ir suteikti kūdikiui pagalbą iki jam sukaks 6 mėnesiai.

Kaip yra atliekama naujagimių ir kūdikių̨ klausos patikra?
Naujagimių klausos patikrai yra taikomas otoakustinės emisijos tyrimas. Jis išmatuoja atsakus į pateiktą garsą, kurie susiformuoja vidinėje ausyje. Nedidelis daviklis, įdėtas į ausies landą, pateikia garsinius spragtukus, o paskui išmatuoja vidinės ausies skleidžiamą aidą, kuris kyla joje, išgirdus garsą. Šis tyrimas yra greitas, visiškai neskausmingas, bet jam reikia visiškos tylos. Dėl šios priežasties jį rekomenduojama atlikti kūdikiui miegant. Jei atliekant klausos patikrą registruojamas abiejų ausų atsakas į garsą, tai yra gaunamas teigiamas klausos patikros rezultatas, ir nėra jokių neprigirdėjimo rizikos veiksnių – tolesnio klausos ištyrimo neprireikia.

Svarbu žinoti, kad teigiamas otoakustinės emisijos tyrimas tik informuoja, ar vaikutis šiuo metu girdi, bet tai negarantuoja, kad ateityje vaikutis neturės klausos problemų. Daliai vaikų klausa sutrinka vėliau – per kelis pirmus metus. Jei vaikui įtariate klausos sutrikimą, rekomenduojama atvykti pas gydytoją otorinolaringologą-audiologą konsultacijos.

Nosies ir nosiaryklės apžiūra fibroskopu su video sistema.

Tai nepavojinga, neskausminga, lengvai ir greitai atliekama procedūra. Šiuo metu pasaulyje tai yra auksinio standarto tyrimas vertinant nosies ir nosiaryklės patologiją vaikų amžiuje.

Nosies videofibroskopija vaikams dažniausiai atliekama, kai  įtariama adenoidu hipertrofija, nes tik šio  tyrimo metu galima tiesiogiai įvertinti adenoidų dydį,  sekretą  aplink juos, stebėti dinamiką ir geriau apspręsti operacijos indikacijas.

FIbroskopas yra minkštas ir labai plonas,  nosies ertmėje  jaučiamas tik jo prisilietimas, todėl didesniam komfortui prieš procedūrą į nosį įpurškiami nuskausminantys ir nosies gleivinę sutraukiantys vaistai. Fibroskopijos metu vaikas ramiai sėdi apžiūros kėdėje ant tėvo ar mamos kelių, plona kamera įdedama į nosies landą, apžiūrima nosies ertmę, nosiaryklę, jei reikia ir gerklos, vaizdas filmuojamas. Apžiūra trunka vos kelias minutės. Po apžiūros tėvams ir vaikui ekrane parodomi ir paaiškinami vaizdai, nustatoma diagnozė. Tyrimą galima atlikti įvairaus amžiaus vaikams.

Skiepai nuo meningokokinės infekcijos.

Bexsero yra B grupės meningokokų vakcina. Į Bexsero sudėtį įeina keturi skirtingi komponentai iš bakterijos B grupės Neisseria meningitidis paviršiaus.

Bexsero skiriamas asmenims nuo 2 mėnesių amžiaus ir padeda apsisaugoti nuo ligos, kurią sukelia bakterija B grupės Neisseria meningitidis. Šios bakterijos gali sukelti sunkias, kartais pavojų gyvybei keliančias infekcines ligas, pvz., meningitą (galvos ir nugaros smegenų dangalų uždegimą) ar sepsį (kraujo užkrėtimą).

Vakcina veikia stimuliuodama natūralų žmogaus organizmo pasipriešinimą infekcijai. Taip apsisaugoma nuo ligos. Dėl vakcinacijos rekomenduojame konsultuotis su gydytoju.

Klinikoje konsultuoja alergologas, atliekami įvairūs alerginiai tyrimai.

Odos dūrio mėginiu nustatomas įsijautrinimas tam tikriems alergenams,  kada pasireiškia greitojo tipo alerginės reakcijos. Odos dūrio mėginio tikslas – nustatyti alerginę ligą sukėlusį alergeną. Tai paprastas, patikimas, greitas ir informatyvus tyrimas. Galima tirti alergiją maistui ir įkvėpiamiems alergenams. Odos dūrio mėginiams naudojame labai kokybiškus natūralių maisto produktų alergenus bei komercinius maisto ir įkvepiamus alergenus.

Odos lopo testai su įvairiais maisto alergenais naudojami lėtojo tipo padidėjusio jautrumo reakcijų etiologinei diagnostikai. Tai gana paprastas, bet labai informatyvus metodas nustatant lėtojo tipo alergiją maistui (kada alerginiai simptomai, suvalgius maisto alergeną, pasireiškia tik po 2-3 dienų ir vėliau). Odos lopo mėginiams naudojame labai kokybiškus ex tempore pagamintus natūralių maisto produktų alergenus. Galutinis lopo mėginių vertinimas atliekamas po 3 parų.

Bendradarbiaujame su Labdaros ir paramos fondu „Mažoji širdelė“ – organizacija, remiančia ir suburiančia šeimas, susidūrusias su vaiko širdies liga. Klinikoje kiekvieną mėnesį nemokamai bus teikiamos vaikų ligų gydytojo bei gydytojų specialistų konsultacijos Labdaros ir paramos fondo „Mažoji širdelė“ rekomenduotiems pacientams.

Klinikoje konsultuoja vaikų ligų gydytoja Rimutė Grigelionienė, specializacija – vaikų elgesio ir raidos sutrikimai.

KITA INFORMACIJA

Gydytojo, slaugytojo konsultacijos namuose
nuo 8 val. iki 20 val. darbo dienomis, savaitgaliais ir švenčių dienomis
informacija – mob. 8620 40 414

Gydytojas dermatologas, ausų, nosies ir gerklės ligų bei akių ligų gydytojai, gydytojas echeskopuotojas konsultuoja ir suaugusius.

Back To Top